Údržba a vymytí příkrmů

Údržba silikonového nádobí Desami

Základní péče o silikon

Při správné údržbě Vám nádobí vydrží roky. Před prvním použitím DOPORUČUJEME jej vyvařit v čisté vodě, z výroby na nádobí může zůstat nečistota. 

Nejrychlejší způsob údržby je hned po jídle umýt nádobí teplou vodou s přípravkem na mytí nádobí, nezapomeňte vždy důkladně opláchnout. Pro dokonalou sterilizaci je dobré nádobí aspoň jednou za měsíc vyvařit v čisté vodě bez přípravků.

Může nádobí do myčky ?

Silikon je vysoce odolný materiál, takže myčka je samozřejmostí. Avšak POZOR! Dnes se do myček na nádobí prodávají nejrůznější kapsle, přípravky a agresivní soli, proto si před podáváním jídla, vždy zkontrolujte čistotu a pach nádobí. Myčka někdy nádobí neopláchne důkladně a na silikonu zůstane povlak, který zapáchá přípravkem. Je lepší nádobí z myčky vždy opláchnout. 

Pokud by se stalo, že nádobí nasálo pach přípravků, vyvařte jej v čisté vodě a bude zase jako nové.

Doporučujeme nemýt nádobí tak často v myčce, ale spíše hned po použití umýt pod tekoucí vodou.

Údržba silikonového nádobí Desami
Údržba silikonového nádobí Desami

Agresivní potraviny

Řepa, mrkev, jahody, maliny nebo borůvky nic z toho nezanechalo obarvené nádobí trvale, pokud se potraviny v něm nenechaly zaschnout několik hodin. 

Na fotografii je záznam fotek, kde je vidět kupovaný mrkvový příkrm a naše mramorová miska. Pouze umytá pod tekoucí vodou s přípravkem na nádobí. Obarvení nádobí je opravdu jen vyjímečně a to pouze v případě že potraviny se nechají zaschnout. V mnoha případech zase pomůže vyvaření v čisté vodě., či opakované umytí.

Celé video s postupem vymytí mrkvičky

Snažíme se k Vám být férový a proto jsme sami vyzkoušeli jak je to s agresivním barvivem u různých potravin. V tomhle je silikon zázrak a i když se nádobí obarví, barva se ,,nezažere'' ale časem vymyje.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení